Tajomstvo celulitídy: Prečo sa objavuje aj pri normálnej váhe?

celulitída a jej príčiny

Celulitída je stav, kedy sa tukové bunky pod kožou zväčšujú a tlačia proti spojivovému tkanivu, čo vedie k vzniku nerovností, jamiek a výčnelkov na pokožke, najmä na bokoch, stehnách, zadku a bruchu. Tento jav je častý u žien a môže byť spôsobený genetikou, hormonálnymi zmenami, zlou stravou, nedostatočným cvičením alebo zlou cirkuláciou krvi. 

Celulitída nie je zdravotným problémom, ale môže negatívne ovplyvniť sebavedomie a pocity sebauznania. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa s celulitídou vysporiadať – cvičenie, zdravá strava, masáže, obmedzenia kofeínu a alkoholu či špeciálne kozmetické produkty. V niektorých prípadoch môžu byť účinné aj lekárske zákroky, ako sú liposukcia alebo laserová terapia. 

Je dôležité si uvedomiť, že celulitída je prirodzený jav a nemusí byť známkou nízkeho sebavedomia. Každý má svoje jedinečné telo s rôznymi charakteristikami. Je dôležité sa o svojom tele starať a mať k nemu lásku, bez ohľadu na to, či trpíte celulitídou alebo nie.

Ako vzniká celulitída?

Celulitída vzniká, keď tukové bunky pod kožou začnú prenikať cez sieť väzív a spojív, čo spôsobuje nerovnomerné hromadenie tuku a tekutín v tkanivách. Tento proces môže byť ovplyvnený genetickými faktormi, hormonálnymi zmienami, nedostatočným pohybom, nevyváženou stravou, nadmerným stresom alebo metabolickými poruchami. 

 • Celulitída sa často prejavuje ako nerovnomerné dierkovité hrbolčeky v oblastiach ako stehná, zadok, brucho alebo paže. 
 • Aby sa predišlo vzniku celulitídy alebo sa minimalizoval jej výskyt, odporúča sa pravidelný pohyb, zdravá strava, dostatočný príjem vody a masáž postihnutých oblastí.

Jednotlivé stupne celulitídy

Celulitída je stav, pri ktorom dochádza k narušeniu štruktúry tkaniva pod kožou, čo vedie k nerovnomernému povrchu pokožky a vzniku "dierok". Existujú rôzne stupne celulitídy, ktoré sa líšia podľa závažnosti a prejavov.

 • Prvý stupeň celulitídy je charakterizovaný len miernym zmenšením elasticity pokožky a jemnými nerovnosťami. Tento stupeň je ešte možné zlepšiť pomocou vhodnej stravy, cvičenia a masáže.
 • Druhý stupeň celulitídy je už zjavný vo forme viditeľných hrbolček a zvetrávaných miest na koži. Tento stupeň môže byť sprevádzaný aj miernym nepohodlím či ťažkosťami. Okrem zmien v životospráve môže byť potrebné zvážiť aj iné spôsoby liečby, ako sú napríklad kozmetické procedúry.
 • Tretí stupeň celulitídy je považovaný za pokročilý a prejavuje sa výraznými nerovnosťami a dierkami na pokožke. Tento stupeň sprevádzajú často aj bolesti, napätie a opuchy v postihnutej oblasti. Liečba tretieho stupňa celulitídy si vyžaduje komplexný prístup vrátane zmeny životného štýlu, kozmetických a medicínskych procedúr.

Napriek tomu, že existujú rôzne stupne celulitídy, je dôležité si uvedomiť, že tento stav neohrozuje zdravie a nie je príznakom vážnej choroby. S vhodnými opatreniami a trpezlivosťou je možné zlepšiť vzhľad celulitídy a získať viac sebavedomia.

Odporúčame: To, čo je pre nás určené, si k nám nájde cestu!

cviky proti celulitíde Depositphotos

Čo súvisí so vznikom celulitídy?

Celulitída je stav, kedy sa tukové bunky pod kožou začnú prepadávať do priestoru medzi svalmi a kožou, čo vedie k nerovnomernému vzhľadu kože s charakteristickými podkožne povaľujúcimi sa tukovými bunkami. Celulitída je spájaná s rôznymi faktormi vrátane genetiky, hormonálnych zmien, zlých stravovacích návykov, nedostatočného pohybu, sedavého spôsobu života a stresu. Tieto faktory môžu viesť k narušeniu krvného obehu, zadržiavaniu tekutín a zvýšeniu hmotnosti, čo v konečnom dôsledku prispieva k vzniku celulitídy. 

Aby sme sa vyhli vzniku celulitídy alebo minimalizovali jej výskyt, je dôležité mať zdravú stravu, pravidelne cvičiť, masírovať problémové oblasti a dbať na dostatok hydratácie a odpočinku.

Pravidelné cvičenie a normálna váha - prečo máte celulitídu, aj keď pravidelne cvičíte a máte normálnu váhu?

Celulitída, tiež známa ako oranžová koža, je pomerne bežný estetický problém, ktorý postihuje mnohých ľudí, najmä žien. Vzniká v dôsledku tuku, toxínov a vody, ktoré sa hromadia v tkanivách pod kožou a vytvárajú nerovnosti a dolky na povrchu pokožky.

Hoci pravidelné cvičenie a udržiavanie normálnej váhy môžu výrazne pomôcť znížiť výskyt celulitídy, niektorí ľudia s týmto problémom sa s ním môžu stále potýkať. Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť celulitída prítomná aj u ľudí, ktorí cvičia pravidelne a majú normálnu váhu:

 1. Genetika - Genetické faktory môžu zohrať významnú úlohu pri vzniku celulitídy. Niektorí ľudia majú jednoducho väčšiu náchylnosť na tento problém ako iní.

 2. Hormonálna nerovnováha - Nerovnováha hormónov v organizme môže tiež ovplyvniť tvorbu celulitídy. Napríklad, v období puberty, tehotenstva alebo menopauzy sa môže vznik celulitídy ešte viac zhoršiť.

 3. Zlá strava a životný štýl - Aj keď cvičíte pravidelne, ak nejete zdravo a necvičíte správne, môže to mať negatívny vplyv na tvorbu celulitídy.

 4. Dehydratácia - Nedostatok hydratácie môže spôsobiť zadržiavanie vody v tele, čo môže prispieť k vzniku celulitídy.

Je dôležité si uvedomiť, že celulitída je bežný problém, s ktorým sa môže potýkať veľa ľudí, vrátane tých, ktorí cvičia pravidelne a majú normálnu váhu. Je potrebné mať realistické očakávania a nezabudnúť, že zdravie by malo byť vždy na prvom mieste. Ak sa snažíte znížiť výskyt celulitídy, odporúča sa kombinovať cvičenie s zdravou stravou, dostatočným pitím vody a ďalšími zdravými návykmi.

Ako sa zbaviť celulitídy čo najúčinnejšie?

 • Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť celulitídy, je zvýšiť fyzickú aktivitu a cvičiť pravidelne. Rôzne cviky a cvičenia sú určené na posilnenie svalových tkanív a zlepšenie prietoku krvi, čo môže pomôcť zmierňovať celulitídu.
 • Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť celulitídy, je zlepšiť stravovacie návyky a upraviť svoju stravu. Konzumácia vyváženej stravy s dostatočným množstvom vlákniny a obmedzením príjmu rafinovaných cukrov a tukov môže tiež pomôcť v boji proti celulitíde.
 • Okrem toho existujú aj rôzne kozmetické prostriedky a procedúry, ako napríklad krémové gély, masáže alebo ošetrenia v profesionálnych kozmetických salónoch, ktoré môžu pomôcť zlepšiť vzhľad pokožky a redukovať celulitídu.

Je dôležité, aby sme pri boji proti celulitíde boli trpezliví a stanovili si reálne očakávania. Účinné riešenie celulitídy môže vyžadovať kombináciu viacerých spôsobov a trvá istý čas, kým bude viditeľný výsledok. Je preto dôležité mať trpezlivosť a vytrvalosť pri sledovaní týchto odporúčaní.

Krémy na celulitídu

Krémy proti celulitíde obsahujú špeciálne zložky, ktoré pomáhajú zlepšiť vzhľad pokožky a znižujú viditeľnosť celulitídy. Tieto krémy zvyčajne zlepšujú cirkuláciu krvi v problémových oblastiach, znižujú zadržiavanie vody a tuku v tkanivách, stimulujú rozklad tukových buniek a zosilňujú kožnú štruktúru.

Používanie krémov proti celulitíde pravidelne a správne aplikované masážne pohyby môžu pomôcť viditeľne zlepšiť stav pokožky a znížiť výskyt celulitídy. 

Je však dôležité si uvedomiť, že krémy samy osebe nie sú zázračným liekom na celulitídu a je dôležité kombinovať ich s ďalšími metódami ako je združenie správne výživy, pravidelné cvičenie a dostatok vody.

Neprehliadnite: Dostaňte sa do formy s kettlebellom. Výber, tipy na cviky a výhody

krémy na celulitídu Depositphotos

Cviky proti celulitíde

Cviky na celulitídu môžu pomôcť bojovať proti celulitíde tým, že posilňujú a formujú svalové tkanivo, čím zlepšujú tonus kože a znižujú viditeľnosť dôsledkov pomarančovej kože. Cviky môžu tiež zlepšiť prietok krvi a lymfatickú cirkuláciu, čo pomáha odvádzať odpadové látky a toxíny, ktoré sa môžu hromadiť v tkanivách a spôsobujú tvorbu celulitídy. Regulárne cvičenie tiež zvyšuje metabolizmus a pomáha spaľovať tuk, čo môže znížiť množstvo tuku ukladaného v problémových oblastiach. Celkovo môže cvičenie na celulitídu prispieť k hladšej a pevnejšej pokožke s menším množstvom viditeľnej celulitídy.

Silový tréning proti celulitíde

Silový tréning môže byť veľmi účinný pri boji proti celulitíde. Tu sú niektoré spôsoby, ako môže silový tréning pomôcť:

 1. Zlepšuje cirkuláciu: Silový tréning môže zlepšiť prietok krvi a lymfatickú drenáž, čo môže pomôcť odstrániť nahromadené toxínov v tele.

 2. Zvyšuje svalovú hmotu: Silový tréning môže pomôcť budovať svalovú hmotu, čo môže spomaliť tvorbu celulitídy a zlepšiť celkovú štruktúru pokožky.

 3. Spáli kalórie: Silový tréning môže tiež pomôcť spáliť nadbytočné tukové zásoby, čo môže znížiť viditeľnosť celulitídy.

 4. Zlepšuje tonus pokožky: Silový tréning môže tiež prispieť k posilneniu pleti a zlepšiť jeho tonus, čo môže znížiť výskyt celulitídy.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame kombinovať silový tréning s aeróbnym cvičením a zdravou stravou. Je tiež dôležité si pamätať, že celulitída je bežný problém a nie je možné úplne ju odstrániť. S pravidelným cvičením a zdravým životným štýlom však môžete výrazne zlepšiť jej vzhľad.

Masáže proti celulitíde - masáž na rozprúdenie lymfatického systému

Masáže na celulitídu môžu pomôcť bojovať proti celulitíde tým, že zlepšujú prietok krvi a lymfy v postihnutých oblastiach, čím pomáhajú na zlepšenie vzhľadu celulitídy. Tým sa odstráni prebytočná tekutina a toxíny, ktoré prispievajú k celulitíde. Masáže tiež môžu stimulovať metabolizmus a podporiť rozklad tuku, čo môže zlepšiť vzhľad pokožky a zmenšiť viditeľnosť celulitídy. Pravidelné anticelulitídne masáže pomáhajú proti celulitíde, môžu tiež zlepšiť tonus pokožky a štruktúru tkaniva, čo môže byť účinnou prevenciou proti vzniku ďalšej celulitídy.

Vyčistenie lymfatického systému

Lymfatický systém je zodpovedný za odstránenie toxínov a odpadových látok z tela, ktoré by mohli spôsobiť zápal a opuch. Keď je lymfatický systém blokovaný alebo nefunguje správne, môže dochádzať k hromadeniu toxínov a tekutín v tkanivách, čo môže prispieť k vzniku celulitídy. Vyčistenie lymfatického systému napríklad pravidelnou lymfatickou masážou môže pomôcť eliminovať tieto toxíny a odpadové látky, čo môže znížiť zápaly a opuchy v tkanivách a zlepšiť vzhľad pokožky postihnutej celulitídou. 

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dá prečistiť lymfatický systém, ako je masáž lymfatického systému, cvičenie, pitie dostatočného množstva vody, detoxikačnej kúry alebo konzumácia potravín s vysokým obsahom vitamínu C a antioxidantov. 

Je dôležité si uvedomiť, že vyčistenie lymfatického systému nie je zázračné riešenie na celulitídu, a je dôležité kombinovať rôzne metódy starostlivosti o pokožku a životné štýlové zmeny na dosiahnutie viditeľných výsledkov.

Odporúčame aj: TOP sexuálne polohy: Vyskúšajte ich a okoreňte si váš intímny život

masáže proti celulitíde Depositphotos

Bankovanie na celulitídu

Bankovanie na celulitídu je jednou z metód, ktorá pomáha zlepšiť vzhľad pokožky a zmierniť problémy spojené s celulitídou. Pri bankovaní sa pomocou vákua vytvoria podtlakové pohyby na koži, čo pomáha zlepšiť prekrvenie a lymfatickú drenáž, čím sa odstránia nahromadené toxíny a prebytočná tekutina. Tým sa zlepšuje elasticita pokožky a redukuje sa viditeľnosť celulitídy

Bankovanie tiež pomáha rozpúšťať tukové bunky a zlepšuje proces lymfatickej drenáže, čo vedie k redukcii podkožného tuku a zmierňuje celulitídu. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča pravidelné používanie metódy a kombinovanie s ďalšími spôsobmi liečby celulitídy, ako je napríklad cvičenie a správna strava.

Správna životospráva a vyvážená strava

Správna životospráva a vyvážená strava môžu pomôcť bojovať proti celulitíde tým, že podporujú zdravé fungovanie organizmu a zlepšujú stav kože. Konzumácia dostatku vody a potravín bohatých na antioxidanty môže pomôcť eliminovať toxíny a posilniť bunky. Zahrnutie dostatku ovocia, zeleniny, a celozrnných produktov do stravy môže podporiť správne trávenie a zlepšiť obeh krvi. 

Pravidelná fyzická aktivita, ako sú cvičenie a masáže, môžu tiež pomôcť zmierniť celulitídu a zlepšiť stav pokožky. Je dôležité mať na pamäti, že účinok správnej životosprávy a vyváženej stravy na celulitídu môže byť individuálny a vyžaduje trpezlivosť a dôslednosť.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE