Ako vyčistiť pripálenú žehličku? Vďaka týmto trikom bude ako nová!

Žehlička je neodmysliteľným pomocníkom v každej domácnosti. Každý týždeň vyžehlíte množstvo prádla, a pokojne sa vám môže stať malá nehoda. Nejednému z nás sa stalo, že sme omylom prešli po potlači na tričku a problém bol na svete. Pripálená žehlička ešte neznamená koniec sveta. Existuje pár skvelých trikov, ako všetko napraviť bez toho, aby ste utekali kupovať novú. 

Pozri aj: Celebrity s ukrajinskými koreňmi žnú úspech v Hollywoode!

čistenie žehličky s octom

Zdroj: Shutterstock®

1. Ocot

Ocot je všestranným pomocníkom v domácnosti. Veľakrát už pomohol pri rôznych situáciách. Tentoraz vám urobí dokonca dve služby. Ako prvé si pripravte plech a na jeho dno nalejete horúci ocot, do ktorého ponoríte vychladnutú žehličku. Pozor, namáčate iba spodnú časť! Nechajte ocot chvíľu pôsobiť a na záver žehliacu plochu utrite suchou jemnou handričkou.

A kde vám ocot ešte pomôže? Pri zohrievaní octu vyčistíte tiež vodný kameň v kanvici, ktorý sa na dne dlhodobo usádza.

čistenie žehličky s penou na holenie

Zdroj: Shutterstock®

2. Pena na holenie

Tentokrát pri čistení siahnite do pánskej kozmetiky a použite penu na holenie. Dodržte nasledujúci postup. Na uterák si naneste penu alebo gél na holenie. Žehličku ohrejte na maximum a jemne utierajte spodnú plochu žehličky. Nezľaknite sa toho, že žehlička dymí. Je to normálne. Potom uterák položte na hranu žehliacej dosky a prejdite žehličkou po hrane niekoľkokrát, až kým nezostane všetka špina na uteráku.

Zaujme ťa: Čučoriedky - superpotravina nielen pre mozog! Čím sú výnimočné?

čistenie žehličky so zubnou pastou

Zdroj: Shutterstock®

3. Zubná pasta

Zubná pasta je možno prekvapením, ale skutočne funguje! Ešte teplý povrch zbavte väčších zvyškov pripálenín, ale nepoškriabte si plochu žehličky. Následne ju nechajte vychladnúť. Na handričku naneste pastu a krúživými pohybmi vyčistite zvyšné pripáleniny, ktoré zostali na ploche žehličky.

Pozri aj: Hlas matky stráca pre tínedžerov silu. Vedci zistili dôvod

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE