Ako na pranie vankúšov v práčke? Vďaka tomuto triku budú ako nové!

Postupom času všetko stráca svoj pôvodný tvar alebo farbu. A rovnako to platí aj v prípade vankúšov, ktoré nám robia oporu každú noc. Pot, mastnota z pokožky a ďalšie nečistoty prenikajú do všetkých vlákien a znechávajú ich nevzhľadné. Z toho dôvodu sa na vankúšoch vytvárajú rôzne žlté škvrny, kvôli ktorým sú opotrebované.

No mali by ste vedieť, že v takomto prípade nemusíte hneď hádzať vankúše do koša a utekať do obchodu pre nové. Môžete ich hodiť do pračky, pridať zopár správnych čistiacich prostriedkov a vankúše budú ako nové. Tak, ako na to?

Pozri aj: Chudnutie pôstom – ani prerušovaný pôst nie je zárukou chudnutia

ako prať vankúše v práčke

Zdroj: Shutterstock®

Na obnovu vankúšov budete potrebovať:

  • ½ pohára pracieho prostriedku
  • ½ pohára sódy bikarbóny
  • bielidlo

Ako prvé sa uistite, či je možné prať vankúše v práčke. Zvyčajne to je uvedené na štítkoch, ktoré sú prišité k lemu vankúša. Ak v tomto nie je problém, tak nastavte práčku na najdlhší cyklus s horúcou vodou, pridajte prášok na pranie, sódu a bielidlo. Pustite práčku a nechajte ju celú prácu urobiť za vás. Po ukončení cyklu z práčky vytiahnete žiarivé vankúše, ktoré budú voňať ako nové – až vám bude ľúto ich znova používať.

Je to tak jednoduché a funguje to ako kúzlo! Tento spôsob prania vankúšov vás zbaví všetkých nečistôt, ktoré sa nachádzajú na povrchu, ale aj vo vláknach. Tak šup, pred Veľkou nocou ešte stíhate oprať aj vankúše. 

Odporúčame: Opičia láska – aký vplyv má na deti prehnaná starostlivosť rodičov?

1 komentár
Darina Božiková

Darina Božiková

09.05.2022 14:10

a čo robiť, keď sa tie vlákna zhlučia dokopy ?

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE