TOTO vložte do vázy a tulipány budú kvitnúť a budú svieže aspoň 10 dní!

Tulipány sú nádherné kvety s pôvodom z Európy a Ázie. Majú typický tvar koruny a sú k dispozícii v rôznych farbách, od jemných pastelových odtieňov po žiarivé a výrazné farby. Sú symbolom lásky, krásy a dokonalosti. Tulipány sú obľúbenými kvetmi v záhradách aj kvetinárstve - pre ich eleganciu a jedinečnú krásu.

Sú ideálnymi kvetmi na vytváranie svadobných kytíc, ale aj na ozdobenie interiérov. Vysadené v záhrade môžu dodávať farbu a radosť do každého prostredia. Takže ak máte radi kvety a krásu, určite oceníte krásu a dôležitosť tulipánov.

Krásne kvety tulipány - čím sú výnimočné rezané kvety tulipány či tie v záhrade?

Tulipány sú výnimočné kvety z dôvodu ich krásy a rôznorodosti farieb a tvarov. Sú veľmi populárne kvety pre svoju eleganciu a štýlovosť, ktorú pridávajú do akéhokoľvek priestoru. Okrem toho majú aj špeciálny význam a symboliku v rôznych kultúrach, čo ich robí ešte špeciálnejšími.

 • Tulipány sú tiež považované za unikátne kvety kvôli svojej schopnosti kvitnúť v skorých jarných mesiacoch a priniesť radosť a farbu do života ľudí po dlhej zime.
 • Sú jednoducho krásne a osobité kvety, ktoré zaslúžia svoje miesto vo svete kvetinového dizajnu.

Ako sa starať o rezané tulipány?

Starostlivosť o rezané tulipány spočíva v niekoľkých jednoduchých krokoch:

 • Pripravte vázu - pred umiestnením tulipánov do vázy, odstráňte lístie spodného konca stoniek a narežte stonky pod uhlom.
 • Voda - naplňte vázu čistou vodou a pridajte kvetinové hnojivo, aby ste predĺžili životnosť kvetov. Kvety by mali mať minimálne liter vody.
 • Umiestnenie - umiestnite tulipány na chladné a tmavé miesto, aby ste predĺžili ich čerstvosť.
 • Kontrola vody - pravidelne kontrolujte úroveň vody vo váze a pridávajte ju podľa potreby.
 • Údržba - odstráňte zvädnuté kvety a kontrolujte stonky na prípadný výskyt hniloby.

Postupujte touto starostlivosťou a vaše rezané tulipány budú krásne a svieže ešte dlhšie.

Neprehliadnite: Slané palacinky so syrom, špenátom i s mäsom: Recepty, ktoré stoja za vyskúšanie!

tulipány

Zdroj: Depositphotos

Ako vybrať tulipány, aby kvety vo váze vydržali čo najdlhšie?

Pri výbere tulipánov je dôležité zvoliť kvetinky, ktoré sú ešte vo fáze kvitnutia alebo sú práve rozkvitnuté. Snažte sa vyhýbať kvetom, ktoré už majú odkvitnuté okvetné lístky alebo ktoré sú príliš otvorené, pretože tieto budú mať kratšiu životnosť.

 • Pri kúpe tulipánov si tiež všímať ich stonky - hľadajte tie, ktoré sú pevné a zdravé.
 • Ak vidíte, že stonky sú mierne zakrivené alebo pokrútené, nevadí, pretože sa zvyčajne narovnajú kvôli gravitácii po umiestnení do vody.
 • Po zakúpení tulipánov ich pred umiestnením do vázy zrežte asi o 2-3 centimetre pod uhlom.
 • Tým sa zabezpečí, že stonky budú mať dostatočný prietok vody a kvety budú môcť absorbovať vodu efektívnejšie.
 • Pri umiestňovaní tulipánov do vázy sa uistite, že voda v nádobe je čistá a má izbovú teplotu.
 • Tiež odstráňte všetky listy a kvetenstvo na spodnej časti stonky, ktoré by mohli byť ponorené do vody, pretože by mohli spôsobiť hnilobu.

Tulipány by mali byť umiestnené na svetlom mieste v domácnosti, avšak nie priamo na slnku alebo vedľa zdroja tepla. Pravidelné výmeny vody v nádobe a prípadné ďalšie rezy stoniek pomôžu predĺžiť životnosť kvetov vo váze.

Odporúčame aj: Ako zistiť, či vás muž miluje? Všímajte si tieto znaky!

stonky tulipánov

Zdroj: Depositphotos

Ako udržať rezané tulipány čerstvé čo najdlhší čas?

Aby ste udržali rezané tulipány čerstvé čo najdlhšie, môžete postupovať podľa nasledujúcich tipov, ako na správnu starostlivosť o tulipány tak, aby kvety vydržali dlhšie.

 • Tulipány vo váze - naplňte čistú a správnu vázu studenou vodou a pridajte rezaným tulipánom obvyklý kvetinový konzervačný prostriedok. Pred umiestnením tulipánov do vázy je dôležité odstrániť listy, ktoré by mohli byť ponorené do vody.
 • Chladné prostredie - tulipány majú radi chladnejšie prostredie, preto ich udržujte mimo priameho slnečného žiarenia a vysokých teplôt.
 • Rez stonky tulipánov - každý jeden-dva dni zrežte spodný koniec stonky kvetov a pridajte novú vodu. Stonky orezávajte a dlhá výdrž kvetov tak bude samozrejmosťou.
 • Životnosť rezaných kvetov - ak sa na stonkách objavujú bubliny vzduchu, kvety môžu vyschnúť. Preto je dôležité, aby boli stonky stále ponorené vo vode.

Tip pre vás: Reese Witherspoon - čomu vďačí za svoju dokonalú postavu?

tulipány vo váze

Zdroj: Depositphotos

TOTO treba spraviť, aby vám kytica vydržala dlhšie - čo všetko môžete pridať do vody?

Jedným z možných spôsobov, ako predĺžiť trvanlivosť tulipánov vo vode, je pridať do vody konzervačný prostriedok pre kvety.

Tieto prostriedky sú dostupné v obchodoch s kvetinami a pomáhajú zabrániť vzniku baktérie a plesní, ktoré môžu skrátiť životnosť kvetov.

 • Okrem toho je možné do vody pridať aj cukor a kyselinu citrónovú, ktoré môžu pomôcť udržať kvety čerstvé.
 • Cukor slúži ako zdroj energie pre kvety a kyselina citrónová pomáha udržať pH hladinu vody na správnej úrovni pre rast a prežitie kvetov.

Nechajte sa inšpirovať a skúste tieto jednoduché triky, aby vaše tulipány vydržali dlhšie vo váze krásne a svieže!

1. Cukor

Cukor je pridaný do vody preto, aby poskytol potrebné živiny tulipánom a pomohol im zachovať si čerstvosť a svoju pevnosť dlhšie. Cukor je zdrojom energie pre rastliny a pomáha im absorbovať vodu a živiny zo živice, čo zlepšuje ich trvanlivosť. Takto správne hydratované tulipány budú mať dlhšiu životnosť a budú dlhšie kvitnúť.

2. Jablčný ocot + cukor

Prídavok jablčného octu a cukru do vody pre tulipány má niekoľko výhod, ktoré pomáhajú predĺžiť životnosť kvetov. Jablčný ocot má antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú zabrániť rastu baktérií a plesní vo vode, čo môže spomaliť proces hniloby stonky. Cukor sa používa ako zdroj energie pre kvety, ktoré môžu ďalej rásť a kvitnúť. Tieto prísady spolu pomáhajú udržať kvety čerstvé, hydratované a žiarivé oveľa dlhšie.

3. Medená minca či medený drôtik

Meď má antibakteriálne vlastnosti a pomáha zabrániť rastu baktérií vo vode. Keď pridáte do vody medenú mincu alebo drôtik, uvoľňuje sa do vody malé množstvo medi, čo pomáha zabraňovať rastu baktérií a tým aj predlžuje čas, kedy tulipány vydržia čerstvé a krásne. Takže pridaním medenej mince alebo drôtiku do vody môžete predĺžiť životnosť vašich tulipánov.

4. Citrónová šťava

Citrónová šťava obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá pomáha zamedziť rýchlemu oxidovaniu a hnednutiu stoniek tulipánov. Tento proces zabraňuje rozkladu buniek a umožňuje kvetom zostať sviežimi a krásnymi dlhšie. Takže pridanie citrónovej šťavy do vody zabezpečí, že vaše tulipány vydržia dlhšie a budú sa tešiť svojej kráse dlhší čas.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE