Poloha vášho pracovného stola ovplyvňuje váš obchodný život podľa Feng Shui

Poloha pracovného stola môže mať veľký vplyv na pracovný život z pohľadu princípov feng shui. Podľa feng shui je dôležité, aby bol pracovný stôl umiestnený tak, aby tvoril stabilnú a podporujúcu energiu, ktorá pomáha zlepšovať koncentráciu, produktivitu a celkovú pohodu pri práci.

Celkovo je dôležité, aby bola poloha pracovného stola v súlade s princípmi feng shui, pretože správne umiestnenie a energie pracovného prostredia môžu ovplyvniť nielen pracovný život, ale aj celkovú pohodu a prosperitu.

Obchodný život podľa feng shui

Podľa feng shui môžete zlepšiť svoj obchodný život tým, že sa budete riadiť niekoľkými základnými pravidlami.

Tu je niekoľko tipov:

 • Udržujte svoje pracovné prostredie čisté a upratané - to vám pomôže udržať pozitívnu energiu a odstrániť prekážky, ktoré by mohli brániť vo vašom úspechu.
 • Použite farby, ktoré podporujú prosperitu a úspech - ako je zelená, modrá alebo fialová, vo svojom pracovnom prostredí.
 • Umiestnite do svojho pracovného prostredia symboly bohatstva a prosperity - ako napríklad rastliny, fontány alebo zrkadlá.
 • Umiestnite svoj pracovný stôl tak, aby ste mali výhľad na dvere - to vám pomôže udržať kontrolu nad situáciou v obchodnom prostredí.
 • Používajte kresby a obrazy, ktoré podporujú prosperitu a úspech - ako je napríklad zobrazovanie ryby alebo zlaté mince.

Tieto tipy vám môžu pomôcť vylepšiť váš obchodný život a dosiahnuť väčší úspech vo vašej kariére.

Pracovný stôl - ako na vytvorenie pracovného priestoru podľa feng shui?

Ideálne je umiestniť pracovný stôl tak, aby bol umiestnený proti múru a aby mal jasný pohľad na dvere, čo symbolizuje kontrolu nad pracovným prostredím a zlepšuje pocit bezpečia a istoty.

Je tiež dôležité vyhnúť sa umiestneniu pracovného stola priamo pod oknom, aby sa zabránilo unikaniu energie a zhoršeniu koncentrácie.

 • Okrem toho je dôležité, aby bol pracovný stôl čistý a usporiadaný, pretože neporiadok a chaotické prostredie môžu brániť voľnému toku energie a spomalovať prácu.
 • Je tiež vhodné umiestniť na pracovný stôl rastliny, sviečky alebo iné harmonizujúce prvky, ktoré pomáhajú vytvárať pozitívnu a stimulujúcu energiu.

Neprehliadnite: Karma - tajomstvo úspechu a šťastia

poloha pracovného stola

Zdroj: Depositphotos

Poloha vášho stola v pracovni či kancelárii ovplyvňuje váš obchodný život

Poloha stola v pracovni alebo kancelárii môže mať veľký vplyv na môj obchodný život. Ak máme stôl umiestnený vo vyhovujúcom prostredí s dostatkom svetla a priestoru, kde sa cítime pohodlne a sústredene, môžeme efektívne pracovať a byť produktívni. Naopak, ak je stôl umiestnený na nevhodnom mieste, kde nás rušia nepriaznivé vonkajšie faktory alebo nemáme dostatok priestoru na prácu, môže to mať negatívny vplyv na koncentráciu a výkon.

 • Preto sa snažme mať svoj stôl v pracovni či kancelárii dobre organizovaný a prispôsobený mojim potrebám.
 • Využívajme rôzne doplnky ako stojany na perá, organizéry na dokumenty a dostatočné osvetlenie, aby sme sa mohli sústrediť na svoju prácu a dosiahnuť svoje obchodné ciele.
 • Celkovo má poloha stola v pracovnom prostredí veľký vplyv na efektivitu a úspech v obchodnom živote.

Poloha stola a tok energie - aké sú pravidlá feng shui?

Podľa pravidiel feng shui by mal byť pracovný stôl umiestnený tak, aby bol čo najbližšie k vchodovým dverám miestnosti, ale zároveň aby ste mali výhľad na dvere, aby ste mali kontrolu nad tým, kto prichádza a odchádza. Taktiež by mal byť umiestnený proti stene, aby vám poskytoval podporu a stabilitu.

Je dôležité, aby na pracovnom stole nebol neporiadok a aby bol dostatočne veľký a pohodlný, aby ste mali dosť miesta na prácu. Výška stola by mala byť taká, aby ste pohodlne sedeli a nemali bolesti chrbta alebo krku.

 • Ak na pracovnom stole pracujete s počítačom, je dôležité, aby monitor bol v správnej výške a aby nevytváral žiadne odlesky alebo zrkadlenie.
 • Taktiež je dobré mať na stole nejaké živé rastliny alebo dekorácie, ktoré prinesú do pracovného prostredia pozitívnu energiu.

Všetky tieto pravidlá feng shui by mali prispieť k tomu, aby ste sa cítili pohodlne a produktívne pri práci a aby ste mali pozitívnu energiu a dobrú náladu.

Odporúčame aj: Syndróm prázdneho hniezda - vyrovnajte sa so životnou zmenou a zostaňte pozitívne naladení

poloha stola

Zdroj: Depositphotos

Dobré feng shui + energia čchi - pritiahnite oblasť bohatstva i oblasť kreativity

Dobré feng shui a energia čchi - ak sa chcete zamerať na oblasť bohatstva a kreativity, je dôležité si uvedomiť, že tieto dve veci sú úzko prepojené a môžu sa navzájom posilňovať.

Pre oblasť bohatstva by ste mali zamerať svoju pozornosť na juhozápadnú časť miestnosti. V tomto priestore môžete umiestniť symboly prosperity, ako napríklad zlaté mince, kryštály alebo obrázkové symboly hojnosti. Dôležité je tiež udržiavať tento priestor čistý a usporiadaný, aby sa energia mohla voľne pohybovať a pritiahnuť bohatstvo.

Pre oblasť kreativity je ideálna severovýchodná časť miestnosti. Môžete sem umiestniť farby a dekorácie, ktoré podporujú tvorivosť, ako napríklad umelecké diela, farby vodných elementov (modrá, tmavozelená) alebo rastliny. Dôležité je tiež mať priestor, kde sa môžete oddávať svojej kreativite bez rušenia, či už je to štúdio, dielňa alebo pracovný kútik.

Okrem týchto konkrétnych tipov je dôležité tiež udržiavať si pozitívnu myseľ a uvoľnenú energiu. Pravidelné meditácie, cvičenia jógy alebo proste len čas na relaxáciu a oddych môžu pomôcť uvoľniť blokády a pustiť kreatívnu a prosperujúcu energiu do vášho života. Buďte otvorení a prijímajúci voči novým príležitostiam a možnostiam a dovoľte svojej energii čchi slobodne prúdiť.

Energetická rovnováha + pozitívna energia

Energetická rovnováha je kľúčovým aspektom našej celkového blahobytu a zdravia. Keď sme v energetickej rovnováhe, cítime sa silní, vyvážení a plní energie. Naopak, keď nám v tele chýba energia alebo je v nej nejaký nerovnováha, môžeme pocítiť únavu, stres, alebo zníženú schopnosť zvládať každodenné úlohy.

 • Pozitívna energia je kľúčom k dosiahnutiu tejto rovnováhy.
 • Keď sme obklopení pozitívnou energiou, cítime sa šťastní, motivovaní a plní optimizmu.
 • Pozitívna energia nás tiež napĺňa silou a odhodlaním prekonávať prekážky a dosahovať svoje ciele.

Pre dosiahnutie energetickej rovnováhy a prítomnosti pozitívnej energie je dôležité venovať pozornosť svojmu mentálnemu, emocionálnemu a fyzickému zdraviu. Meditácia, cvičenie, dostatok spánku a strava bohatá na živiny môžu byť užitočné nástroje na udržanie tejto rovnováhy.

Nezabudnite tiež na dôležitosť pozitívneho myslenia a vnímania sveta okolo seba. Hľadanie a vytváranie pozitívnych a podporujúcich vzťahov a prostredia môže posilniť vašu energetickú rovnováhu a pritiahnuť ešte viac pozitívnej energie do vášho života. Takže buďte otvorení k tomu, čo život ponúka, a nechajte pozitívnu energiu slobodne prúdiť priamo cez vás.

Tip pre vás: Rozkoš zaručená! Ktoré erotické hračky sú pre ženy najlepšie?

pracovný stôl

Zdroj: Depositphotos

Feng shui predmety a feng shui symboly na vašom pracovnom stole

Na pracovnom stole by mali byť umiestnené predmety a symboly, ktoré podporujú produktivitu, kreativitu a prosperitu.

Sledujte napríklad aj tieto feng shui tipy, aby energia miestnosti a uprataný priestor podporovali vašu oblasť kariéry i oblasť slávy:

 • Rastliny - rastliny sú symbolom života a vitality, a môžu prilákať pozitívnu energiu do vášho pracovného priestoru.
 • Kryštály - kryštály majú schopnosť priťahovať a udržiavať energiu, a môžu pomôcť očistiť a vyvážiť váš pracovný priestor.
 • Zrkadlo - zrkadlo môže byť umiestnené na stole na odraz energie a prilákanie prosperity do vášho života - zároveň aj uvoľňuje energiu.
 • Feng shui fontány - fontány sú symbolom prosperity a bohatstva, a môžu prilákať pozitívnu energiu do vašej práce.
 • Svietniky - svietniky môžu pomôcť pri vytváraní harmonického a pohodlného pracovného prostredia.

Tieto predmety a symboly by mali byť umiestnené tak, aby vytvárali harmonickú a vyváženú energiu vo vašom pracovnom prostredí. Je dôležité, aby ste si vybrali tie, ktoré vám osobne rezonujú a cítite sa s nimi pohodlne.

1 komentár
Stanislava Dobšinská

Stanislava Dobšinská

15.04.2024 14:58

No idem si ja troška premiestniť ten môj pracovný stôl :) Vďaka za rady❤️

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE