Jogurt: TOP 6 účinkov pre naše zdravie i krásu!

V detstve a dokonca aj v dospelosti je veľmi dôležité, aby bol biely jogurt pravidelnou súčasťou nášho jedálnička. A prečo? Okrem toho, že jogurt padne vhod za každých okolností, je prospešný aj z viacerých iných dôvodov. Od posilnenia kostí až po zvýšenie hladiny kyslíka v krvi – výhody jogurtov sú rozmanité a rôznorodé.

Najideálnejšou voľbou pri výbere jogurtu je klasický biely jogurt bez pridaných konzervačných látok. Akákoľvek príchuť už môže zmeniť jogurt na jeho menej zdravšiu alternatívu, a to pre zmenu jeho nutričnej hodnoty práve pridaním ovocnej či sladkej príchute. Takže v žiadnom prípade nepodceňujte silu starej dobrej misky (ne)obyčajného bieleho jogurtu.

V bielom jogurte nájdete aj množstvo bielkovín! A preto nepochopte nesprávne fakt, že keďže je vyrobený z mlieka, je bohatý iba na vápnik. Tento biely elixír je oveľa viac než len priemerné jedlo obsahujúce vápnik. Je totiž aj bohatou zásobárňou bielkovín.

Fakty o jogurte

Hoci sa zdá, že jogurt je grécke slovo, nie je to tak. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, slovo jogurt skutočne pochádza z tureckého jazyka. Najčastejšie používaný jogurt je fermentovaný z kravského mlieka. 

Tureckí pastieri premieňajú mlieko na jogurt už od roku 3000 pred naším letopočtom. Jogurt bol dokonca jedinou záchranou aj pre mnohých panovníkov, ktorí trpeli opakujúcimi sa gastrointestinálnymi ťažkosťami.

Odporúčame: Borovicové šišky ako malý zázrak: Pripravte si čaj, likér či med!

grécky jogurt

Zdroj: Depositphotos

1. Jogurt ako súčasť rannej rutiny

Reklama na to, aby sa jogurt stal súčasťou vášho ranného režimu, má svoj opodstatnený dôvod. Jogurt je vysoko výživný a ak ho konzumujete denne, môže byť veľmi nápomocný pre základný metabolizmus vášho tela. Konzumácia jogurtu práve ráno má veľa výhod.

Najdôležitejším a neodmysliteľným jedlom dňa sú raňajky. V súčasnej dobe s pokračujúcou pandémiou, ako aj zvýšeným výskytom viróz a chrípok (najmä v tomto období), ktoré sú vysoko odolné voči imunite, je potreba účinného imunitného systému zrejmejšia ako kedykoľvek predtým.

Viete, aký je najlepší spôsob, ako posilniť imunitný systém? Jedenie jogurtov. Bingo! Nezabudnite pridať jogurty do svojich ranných jedál a užívajte si fungovanie vášho efektívneho imunitného systému.

2. Jogurt podporuje tráviaci systém

Po stáročia sa jogurt používa na liečbu podráždeného a narušeného tráviaceho systému. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je jogurt považovaný za zdravú potravinu, je, že je to skvelé probiotikum. Niektoré z hlavných výhod jogurtu pre žalúdok sú:

 • zlepšuje gastrointestinálny trakt,
 • upokojuje zapálený a veľmi narušený tráviaci systém,
 • lieči podráždený žalúdok,
 • pomáha vášmu telu absorbovať živiny,
 • posilňuje vaše zdravie a imunitný systém,
 • buduje chuť do jedla,
 • viacerí vedci tiež dospeli k záveru, že používanie mlieka pomáha pri nadúvaní a frekvencii stolice.

3. Jogurt je veľmi dôležitý najmä pre ženy!

Ženy majú tendenciu byť pozornejšie k svojim stravovacím návykom. Jednoduché pridanie jogurtu môže urobiť zázraky aj pre ženský reprodukčný systém! Okrem toho je tento biely elixír dôležitý aj na boj proti kvasinkovým infekciám.

Jogurty podporujú niektoré zdravé a dobré baktérie, ktoré sú veľmi dôležité pre normálne fungovanie vášho tela. Jogurt má pre ženy niekoľko výhod:

 • ženy, ktoré často jedia jogurt, môžu byť menej náchylné na nástup chronických ochorení.
 • ak jete jogurt na dennej báze, znižuje to vaše šance na rozvoj vysokého krvného tlaku.
 • okrem toho je toto úžasné jedlo dôležité aj pre zdravie vagíny.
 • jogurt je potravina bohatá na živiny, ktorá zvyšuje množstvo bielkovín, vápnika, draslíka a niekoľkých ďalších vitamínov a živín, ktoré sú dôležité pre vaše telo.
 • pomáha tiež kontrolovať a regulovať hladinu glukózy v krvi.
 • ženy, ktoré konzumujú jogurty, si tak môžu užívať výhody stabilného a zdravého života.

Odporúčame: Lubrikačný gél: Je súčasťou vášho sexuálneho života? Ako si vybrať správny?

ako využiť jogurt

Zdroj: Depositphotos

4. Jogurt ako súčasť starostlivosti o pleť

Je známe, že jogurt má prirodzené antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. To je jeden zo základných dôvodov, prečo je konzumácia jogurtov pre vaše zdravie nevyhnutná. Ľudia, ktorí sú často unavení z týchto náhlych a neohlásených výskytov akné na koži, by mali začať používať jogurt.

Jogurt môžete konzumovať buď priamo, alebo si ho môžete natrieť na pokožku. História je dôkazom rôznych výhod jogurtov pre pokožku. A tu je recept, ako na to:

 • jedna polievková lyžica jogurtu,
 • jedna čajová lyžička medu,
 • jedna čajová lyžička citrónovej šťavy.

Pridajte ich do misky, premiešajte a naneste na pokožku. Po nanesení nechajte chvíľku pôsobiť, aspoň 15 minút, a následne jemne rozotrite, aby jogurt vsiakol do pokožky. Po 15 minútach si pokožku opäť jemne premasírujte. Potom si umyte tvár čistou vodou.

Je to jeden z najlepších tipov starostlivosti o pleť, ktoré môžete dodržiavať. Opakujte raz denne a vaša pleť sa vám odvďačí.

5. Jogurt ako súčasť starostliovsti o vlasy

Ľudia väčšinou považujú jogurt len ​​za potravinu, ktorá má vysokú nutričnú hodnotu, ale jogurt je oveľa viac než len jedna porcia jedla. Existujú neoficiálne dôkazy týkajúce sa používania jogurtu pre dobrú pokožku hlavy a kvalitu vlasov.

Maska na vlasy je jednou z najpopulárnejších aplikácií jogurtu. Jedným z hlavných faktorov, ktoré prispievajú k tomu, prečo sú jogurty také dobré pre vaše vlasy, je kyselina mliečna. Kyselina mliečna je dôležitým faktorom, ktorý pomáha pri hĺbkovom čistení pokožky hlavy. Rovnaký faktor je tiež užitočný pri raste vlasových folikulov. 

Ako môžete použiť jogurtovú masku na vlasy?

 • Vezmite 3 polievkové lyžice jogurtu.
 • Pridajte dve čajové lyžičky horčičného oleja.
 • Následne aj jeden žĺtok.
 • Zmiešajte ich v miske a vlasy si poriadne rozčešte.
 • Potom naneste masku na vlasy v rovnomernom množstve.
 • Nechajte masku pôsobiť 30 minút.
 • Nezabudnite si v tomto čase vlasy zakryť.
 • Nakoniec si vlasy umyte teplou vodou.
 • Po umytí masky si môžete vlasy aj našampónovať.

6. Milí muži - toto by ste mali vedieť!

Jogurt, a najmä ak hovoríme o gréckom jogurte, je veľmi dobrým zdrojom bielkovín, ktoré sú dôležité pre budovanie svalov. Okrem toho je jogurt prospešný aj pre vašu sexuálnu zdatnosť, milí páni! Môžu za to najmä probiotiká, ktoré sa nachádzajú v baktériách.

Dokonca existuje aj súvislosť medzi príjmom mliečnych výrobkov a vysokým krvným tlakom. Mliečne výrobky a ich regulovaná konzumácia, či už je to mlieko alebo jogurt, pomáha regulovať krvný tlak v tele.

Muži sú náchylnejší na smrteľné účinky krvného tlaku, a preto by mali dbať na to, aby bol jogurt súčasťou ich jedálnička.

Odporúčame aj: Trendy v sexe: Objavte najhorúcejšie trendy podľa odborníkov!

0 komentárov

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE