Veľké novinky v druhej sérii obľúbenej šou RTVS Pečie celé Slovensko

Táto jeseň bude na Jednotke opäť patriť pečeniu. V pripravovanej druhej sérii veľkolepej šou Pečie celé Slovensko predstaví svoje pekárske a cukrárske umenie opäť tucet amatérskych pekárok a pekárov, ktorí budú súťažiť o titul Majster pekár. Počas jedenástich týždňov budú diváci sledovať ich inšpiratívne pekárske a cukrárske výkony v jednotlivých výzvach. Diváci sa od 2. októbra na Jednotke môžu tešiť nielen na jedenásť nových epizód, ale tiež na jedinečnú atmosféru, ktorú dokreslí aj úplne vynovený pekársky stan v areáli kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove, kde natáčanie prebiehalo.

Pečie celé Slovensko

Keď RTVS minulý rok odštartovala svoju jesennú novinku – šou Pečie celé Slovensko, spustilo sa na Slovensku doslova pekárske šialenstvo. Celosvetovo obľúbená šou si získala srdcia slovenských divákov a lákala k obrazovkám každú nedeľu vyše pol milióna ľudí.  Aj druhá séria, ktorá príde na televízne obrazovky Jednotky už v nedeľu 2. októbra, pozve divákov do rozprávkových priestorov kaštieľa a záhrad v Bernolákove a môžu sa opäť tešiť nielen na skvelé koláče a dezerty, ale aj na unikátny vizuálny zážitok.

Odporúčame: RECEPT: Malinová Rubikova kocka z Pečie celé Slovensko

kaštieľ Theresia Chateau

Zdroj: Pečie celé Slovensko

Už pre prvú sériu si tvorcovia zvolili kaštieľ Theresia Chateau neďaleko Bratislavy. Kaštieľ v Bernolákove si dal postaviť príslušník grófskej vetvy Esterházyovcov, chorvátsky bán a krajinný sudca Jozef Esterházy. Podľa pôvodného nápisu na jeho strednej veži bol ukončený v roku 1722, stavebné práce sa začali ale už o desaťročie skôr a pokračovali podľa zachovaných vyúčtovaní až do konca dvadsiatych rokov. V 18. storočí bol kaštieľ už v plnej kráse a nakoľko sa nachádzal v blízkosti Viedne a Bratislavy, stal sa jedným veľmi dôležitým dejiskom dvorského života. Kancelár František Esterházy (1715-1785) tu privítal aj kráľovskú rodinu pri viacerých príležitostiach.

Práve v záhradách kaštieľa bol postavený stan s kompletným kuchynským zázemím pre súťažiacich. Natáčanie aj v tomto roku prebiehalo nielen v stane, ale v interiéroch a exteriéroch kaštieľa, ktorý dotvára priam rozprávkovú atmosféru. Celý pekársky stan však prešiel veľkou vizuálnou premenou a v druhej sérii obľúbenej šou čaká na divákov naozaj unikátny vizuálny zážitok. Dizajn stanu opäť pripravil architekt Dano Šichman a interiér zmenil od základov. Nové farby, dekorácie a množstvo rozkvitnutých čerešňových stromov zaplnilo nielen samotný stan, ale aj exteriér.

Neprehliadni: RECEPT: Cesnakové slimáky, syrové tyčinky a škvarkové pagáče z Pečie celé Slovensko

porotkyne z Pečie celé Slovensko

Zdroj: Pečie celé Slovensko

„Našim cieľom bolo vytvoriť opäť prostredie, v ktorom sa budú súťažiaci cítiť príjemne, a ktoré bude zároveň nové a opäť divákov zaujme a vtiahne do jedinečnej atmosféry v samotnom stane. Kládli sme veľký dôraz aj na najmenšie detaily a verím, že finálny vizuálny zážitok ešte predčí prvú sériu,“ hovorí režisér Jeffo Minařík.

Veľkou novinkou okrem vizuálu bude aj počet súťažných epizód, ktorých bude tento rok až 11 a nebude chýbať ani vianočný špeciál, v ktorom svoje pekárske umenie predvedú aj známe tváre z televíznych obrazoviek.

Všetky informácie o pripravovanej šou nájdu diváci aj na webe www.pecieceleslovensko.sk.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE