Ako rýchlo schudnúť bez drastickej diéty? Do leta to ešte stíhate!

Ľudia sa snažia schudnúť z nespočetných dôvodov, pričom mnohí upadnú do diéty, ktorá sľubuje rýchle a skutočné výsledky. Aj keď určite existujú spôsoby, ako urýchliť vaše úsilie o chudnutie, je dôležité pochopiť, že príliš rýchle zhadzovanie kilogramov sa môže v skutočnosti vrátiť späť.

Ako v mnohých etapách života, aj bezpečné, úspešné a udržateľné chudnutie je viac o ceste a menej o cieli založenom na mierke a rýchlo sa blížiacom termíne. Ako teda nielen schudnúť, ale následne si aj udržať svoju vysnívanú váhu?

Aj keď existujú nekonečné diéty, doplnky a plány na nahradenie jedla, pri ktorých mnohí tvrdia, že zaisťujú rýchle chudnutie, väčšine chýbajú akékoľvek vedecké dôkazy. Existujú však niektoré overené stratégie, ktoré majú vplyv na reguláciu hmotnosti. Ako si teda zabezpečiť rýchle, ale zdravé chudnutie?

Tipy a triky pre zdravé chudnutie

Plánujete schudnúť do plaviek alebo šiat a chcete to stihnúť čím skôr? Vieme, ako na to! Využite v boji s nadbytočnými kilami všetky možné zbrane, a to tak, aby ste mali ešte do leta svoju vysnívanú figúru.

Tieto triky by vám mohli pomôcť so zdravým chudnutím v akomkoľvek veku.

Odporúčame: Nie je to iba o cvičení! TOP 7 krokov, ako získať ploché brucho!

ako schudnúť z brucha

Zdroj: Depositphotos

Za žiadnych okolností nevynechávajte raňajky

Vynechanie raňajok vám nepomôže schudnúť. Mohli by ste prísť o základné živiny a môže sa stať, že počas dňa budete jesť viac, pretože máte pocit hladu.

Snažte sa jesť pravidelne

Jesť v pravidelných časoch počas dňa pomáha spaľovať kalórie rýchlejšie. Znižuje to tiež pokušenie jesť jedlá s vysokým obsahom tuku a cukru. 

Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Ovocie a zelenina majú nízky obsah kalórií a tuku a vysoký obsah vlákniny – čo sú 3 základné zložky pre úspešné chudnutie. Obsahujú tiež dostatok vitamínov a minerálov. 

Buďte aktívnejší

Byť aktívny je kľúčom k zdravému chudnutiu a udržaniu si hmotnosti. Okrem toho, že cvičenie poskytuje množstvo zdravotných výhod, môže pomôcť spáliť prebytočné kalórie, ktoré nemôžete stratiť samotnou diétou. Nájdite si aktivitu, ktorá vás baví a dokáže zapadnúť do vašej rutiny.

Pite veľa vody

Ľudia si niekedy mýlia smäd s hladom. Môžete skončiť konzumáciou extra kalórií, keď je pohár vody naozaj to, čo potrebujete.

Jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny

Potraviny obsahujúce veľa vlákniny vám môžu pomôcť udržať pocit sýtosti, čo je ideálne na chudnutie.

Vláknina sa nachádza iba v potravinách z rastlín, ako je:

 • ovocie a zelenina,
 • ovos,
 • celozrnný chlieb,
 • hnedá ryža,
 • cestoviny,
 • fazuľa,
 • hrach,
 • šošovica.

Čítajte etikety potravín

Vedieť, ako čítať etikety potravín, vám môže pomôcť vybrať si zdravšie možnosti. Použite informácie o kalóriách, aby ste zistili, ako konkrétne jedlo zapadá do vášho denného príjmu kalórií v pláne chudnutia. 

Použite menší tanier

Používanie menších tanierov vám môže pomôcť jesť menšie porcie. Žalúdku trvá asi 20 minút, kým povie mozgu, že je plný, takže jedzte pomaly a prestaňte jesť skôr, ako sa budete cítiť sýto.

Neprehliadnite: Spoznajte svoje brucho a zistite, čo vám pomôže schudnúť! Ktorý z 5tich typov bruška máte vy?

ako schudnúť

Zdroj: Depositphotos

Nezakazujte si jesť

Nezakazujte si žiadne jedlá z vášho plánu na chudnutie, najmä tie, ktoré máte radi. Zákaz potravín spôsobí, že po nich budete viac túžiť. Nie je dôvod, prečo by ste si príležitostnú pochúťku nemohli vychutnáť, pokiaľ dodržíte svoj denný príjem kalórií. 

Neskladujte v domácnosti nezdravé jedlá

Aby ste sa vyhli pokušeniu, neskladujte doma nezdravé jedlo ako je čokoláda, sušienky, zemiakové lupienky a sladké šumivé nápoje.

Namiesto toho sa rozhodnite pre zdravé občerstvenie, ako je napríklad:

 • ovocie,
 • nesolené ryžové koláče,
 • ovsené koláče,
 • nesolené alebo nesladené pukance a
 • ovocné šťavy.

Obmedzte alkohol

Štandardný pohár vína môže obsahovať toľko kalórií ako kúsok čokolády. V priebehu času môže nadmerné pitie ľahko prispieť k zvýšeniu hmotnosti. 

Naplánujte si jedlo

Pokúste sa naplánovať si raňajky, obed, večeru a občerstvenie na týždeň, pričom dbajte na to, aby ste dodržali svoj povolený príjem kalórií. Možno vám pomôže, ak si vytvoríte týždenný nákupný zoznam.

Majte pevnú vôľu a výsledky sa čoskoro dostavia!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE