Fascinuje vás glampovanie? To valentínske bude stáť za to

A že neviete, o čo ide? Glampovanie ako kempovanie, ale luxusne! Valentínske však bude o to viac romantickejšie. Budú to chvíle, ktoré strávite len vo dvojici, uprostred prírody, na mieste, kde sa na chvíľu zvykne zastaviť čas...

 

Zobudiť sa uprostred prírody, v korunách stromov, v domčeku na strome či netradičnom stane alebo iglu?  Glampovanie ponúka široký výber tých netradičných ubytovaní a práve na Valentína môže byť stávkou na istotu.  A tak sa presne teraz pýtame , kedy inokedy, ak nie teraz?  

Glamping (glamorous camping) znamená luxusné kempovanie, ktoré si môžete vychutnať na mnohých miestach, o ktorých ste doposiaľ nemuseli ani len tušiť.  Glampingy sú skutočne väčšinou veľmi dobre ukryté a zamaskované pred zvedavými pohľadmi. Ukryté v lone prírody môžete neskôr spomínať na zážitkový pobyt, tieto miesta symbolizujú návrat do detstva a návrat k prírode. Jednoduché veci, kde však nechýba všetko to, čo robí kempovanie luxusnejšie – od privátnej sauny, vínnej pivničky až po raňajky do postele.

Poradíme vám, svojej drahej polovičke dopredu nič neprezrádzajte, zbaľte si len to najnevyhnutnejšie a vyrazte za poriadnym dobrodružstvom.

Altány Orlice

Zdroj: AMAZING PLACES

Výhľad na jazero a minimalistický drevený domček

Zátoka, ktorá poskytne dokonalé útočisko. Človek tu hodí za hlavu všetky starosti. A kde sa nachádza takéto miesto? Nádherný minimalistický drevený domček je len kúsok od českého mestečka Hradec Králové. Po zobudení sa vám naskytne priamo z postele výhľad na hladinu rieky, kŕdeľ kormoránov či zvedavé nutrie. Saunovanie na vode alebo otužovanie v ľadovej rieke, neopakovateľná romantika, ale aj divoká zábava a dobrodružstvo? Práve súkromná fínska sauna na hladine rieky umocňuje ešte väčší zážitok. A keď skončíte v saune, skočte si do ľadovej vody.

Vašimi susedmi budú kormorány, zvedavé nutrie a bohatý vodný ekosystém. Ak sa ale na úplne vypnutie v podobe sladkého ničnerobenia necítite, spýtajte sa správcu, určite vám poradí, čo sa tu dá robiť.

Altány Orlice sú skutočným pokladom a dokonalým glampingovým areálom.

Tiny House Done

Zdroj: AMAZING PLACES

Tiny House Done - maličký, ale útulný

Útulné miesto na samote bez wifi, ktoré však skrýva vo vnútri poklad. Tiny House Done je maličké ubytovanie s obrovským zážitkom. A koľko priestoru vlastne potrebujete na to, aby ste si skutočne oddýchli? Pri stavbe „tiny“ domčeka stavili majitelia na ekologický prístup, a tak sú obvodové steny primárne z dreva. Veľký dôraz sa kládol na udržateľnosť. No a nechajte sa už prekvapiť, čo vás tu čaká.

V tomto netradičnom ubytovaní nenájdete varič, ale tí šikovnejší si poradia. Kedysi bola kempovanie aj o zručnostiach, takže nebojte sa vyhrnúť rukávy. Ak sa vám podarí zakúriť v kachliach, tak panvička na vajíčka je vám k dispozícii. Tak čo, pustíte sa do toho? Najmä páni môžu ukázať, čo sa v nich skrýva.

Určite si však ráno skočte ešte k miestnemu pekárovi po čerstvo upečený bochník chleba, vedľa si nakúpite zopár špekáčikov a o plány na večer máte postarané. Ak aj budete celý deň len oddychovať, zababušení v perinách a zadívate sa von cez okno, možno pri troche šťastia uvidíte srnku alebo hopkajúceho zajka. Ak si necháte večer pootvorené okno, tak môžete zaspávať pri zvuku cvrčkov a vtákov.

Treehouse v Trenčianskych Tepliciach

Zdroj: AMAZING PLACES

V korunách stromov spojení s prírodou

Či už budete hľadať výnimočný romantický zážitok, alebo si budete chcieť len tak oddýchnuť a dobiť si baterky, tak potom v Treehouse v Trenčianskych Tepliciach ste na správnom mieste. Domček je postavený tak, aby nezasahoval do prírody, ale bol s ňou v jednom súlade. Preto sa do stromov nijak nevŕtalo a nezasahovalo – majitelia sa pri výstavbe prispôsobili stromom. Spomínaný Treehouse teda stojí na troch bukoch, ktoré boli dendrológom (odborníkom na stromy) označené ako stabilné, zdravé a vitálne jedince.

Systém ukotvenia o stromy je maximálne šetrný a veľmi prispôsobivý. Nosná konštrukcia domčeka je uchytená k stromom pomocou drevených svoriek (tzv. „kríže“), ktoré sa pravidelne kontrolujú a uvoľňujú. Ďalšou dôležitou súčasťou domčeka sú dve natiahnuté oceľové laná ukotvené o strom vysoko nad strechou domčeka. Lanová slučka je vypodložená prstencom z bukových doštičiek, ktorý zabraňuje zarezávaniu lana do stromu. Vďaka tomu si stromy môžu rásť svojím tempom.

Nečakajte tu žiadnu elektrinu, wifi, splachovaciu toaletu. Namiesto toho budete používať baterky, čelovky, sviečky v lucerničkách – to predsa dodá tú pravú atmosféru. O základnú hygienu sa postará voda v džbáne a smaltovaný lavór. Pitnú vodu si treba doniesť so sebou. Čerešničkou na záver budú raňajky v piknikovom koši, ktorý si pomocou lana vytiahnete k sebe na strom. Tento kôs bude na vás čakať po zobudení...Dokonalá romantika, súhlasíte?

Glamping Mileč

Zdroj: AMAZING PLACES

Nezvyčajne romantický Valentín v iglu? Určite!

Uprostred malej dedinky kúsok od českého mestečka Nepomuk je tajná záhrada a v nej plno života – rozkvitnuté kvety, tuje, brezy, voňavé bylinky.  Okrem toho ale aj jedno úžasne netradičné a o to viac romantickejšie ubytovanie. Noc pod hviezdami strávite v najväčšom českom iglu vôbec. Správne, hovoríme o Glampingu Mileč.

Toto miesto je ako stvorené pre zamilovaných. Ráno vás prebudia tlmené slnečné lúče cez listy okolitých stromov. Stačí len otvoriť dvere, zhlboka sa nadýchnuť a nechať prúdiť čerstvý ranný vánok, vzduch prevoňaný všetkými druhmi vzácnych a starostlivo pestovaných rastlín.

Začnite deň ovsenou kašou s horúcim čajom z rôznych byliniek, namiešaných od majiteľky Jany. Všetko nájdete vo skvele vybavenej kuchyni.

Tu sa nemusí robiť absolútne nič – stačí len vylihovať, oddychovať, otvoriť si nejaké tie bublinky či chutné víno. K tomu si vyskúšajte kúpací sud a saunu a nemyslite na to, koľko je hodín. Spoločne sa oddajte tej pravej romantike a zabudnite na chvíľu na starostí bežných dní. Tie tu neexistujú.

Stromovny

Zdroj: AMAZING PLACES

Stromovny? Dizajnový domček pod rúškom tajomstva

Neďaleko Českých Budejovíc, niekde pri obci Břehov leží oáza pokoja. Volá sa veľmi príznačne – Stromovny. Nie je to však ani zďaleka len taký obyčajný stromový dom, ktorý sa od ostatných líši len dizajnovo. Prestavuje zážitok a prekvapenie v jednom, kde stres a uponáhľaná doba nemá svoje miesto. Tu sa zastavíte v čase a nebude sa vám chcieť ani odísť. Je skutočne zahalené rúškom tajomstva. Až tak, že ak sa spýtate na presnú polohu, tak vám ju nevieme, resp. nemôžeme prezradiť. Majitelia si ju prísne strážia až do momentu potvrdenia rezervácie. Nestretnete tu takmer živú dušu, miesto je ukryté pred ostatnými a zabezpečuje tak potrebné súkromie.

Domček má i svoju knižnicu, ak aj  návštevníci niektorú z rozčítaných kníh nestihnú dočítať, tak si ju môžu požičať domov. Originálne riešenie, čo poviete? Milovníci dobrého jedla sa zas môžu tešiť na bohaté raňajky v piknikovom koši, grilovací balíček alebo tapas. Talianske víno a malá vinotéka sa postará taktiež o pohodový večer. Na prvú fľašu pozývajú samotní majitelia, spolu s raňajkami je totiž v cene pobytu.

Ufogel

Zdroj: AMAZING PLACES

Svojsky krásny a originálny Ufogel

Domček, ktorý stojí vo vzduchu, len na drevených nohách. Stavba už na prvý pohľad púta pozornosť. Ubytovanie celé z dreva, ktoré preniká miestnosťou, pripomína vo vnútri útulné hniezdo. Na malom priestore obrovský komfort a príjemná atmosféra. Ufogel nájdete na lúke v tirolskej dedinke Nußdorf. A čo ten názov? Vysvetlenie spočíva v kombinácie dvoch slov – UFO a Vogel (Ufo a vták).

Netypický domček nie je síce veľký, má len 45 m2, veľké okno mu dodáva všetko, čo treba –  nepôsobí tak vôbec stiesnene. A aj vďaka tomuto detailu majú jeho hostia pocit, že sú prepojení s prírodou – poskytuje dokonalý výhľad na okolité prostredie. Panoramatické výhľady z okien neoľutujete, pristihnete sa, že jednoducho nebudete mať dosť.

Bez ohľadu na to, či sedíte, ležíte, sprchujete sa, alebo sa delíte o jedlo, v Ufogeli ide vždy o dve veci: drevo a nebo. Netradičné je napríklad sprchovanie. Prečo? Kým si totiž doprajete horúcu sprchu, môžete sa zároveň pozerať opäť na tie neskutočné hory. Šálka kávy tiež bude chutiť najlepšie pri tomto nádhernom výhľade.
 
Čo dodať na záver? Tirolsko je skutočne krásny región a zobúdzať sa tu uprostred hôr je ten pravý relax a oddych od ruchu veľkomesta, absolútne ideálny aj na romantický večer a nezabudnuteľný Valentín.

Autorka článku: Martina Baumann 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE