Ako oživiť interiér? Svetlofialová farba je tou správnou voľbou!

Celý náš svet a dianie sa obmedzili na steny bytov. Koronavírus, obmedzenia i lockdown nás uzatvorili do našich domovov. Sociálna izolácia, neistota a večné čakanie na lepšie dni nám na dobrej nálade nepridávajú. Uprostred pandémie ostré, mdlé a jednotvárne priestory iba odrážajú naše obavy a rastúce nepohodlie. Predĺžené obdobie pobytu doma nás možno niektorých donútilo prehodnotiť farebné schémy interiéru a staviť na niečo veselšie a živšie. Práve farby formujú naše nálady a vďaky nim si vieme navodiť tie správne, príjemné pocity. Kto vie, koľko bude ešte táto situácia pretrvávať?

Prečo fialová?

Psychológia farieb naznačuje, že farby môžu mať silný vplyv na našu náladu a dokonca aj na správanie. Podľa nej farby od jemnej levanduľovej až po bohatú orgovánovú sú známe tým, že podporujú liečbu, regeneráciu a vytvárajú upokojujúce prostredie pre myseľ. Prinášajú pokoj, bezstarostnosť, obnovu a radosť. A to je presne to, čo v momentálnej situácii potrebujeme. 

Svetlofialová farba siahajúca od tlmených, takmer ružových, neutrálnych až po sladké pastelové odtiene, rozpráva farebný príbeh plný idealizmu a čistoty, evokuje mladosť, dekadenciu a ženskosť. Tento odtieň fialovej kraľuje mladej a umeleckej duši, najmä tej, ktorá preferuje štýl interiéru a farebné schémy 80. rokov. Pre niekoho môže pôsobiť príliš emotívne a autenticky, hlavne v prípade, ak jej je veľa. 

Pastelovo fialové steny, mäkké kreslá siahajúce do odtieňov ružovej, moderné kusy nábytku s nádychom levandule, bytové textílie hrajúce odtieňmi fialovej či dekorácie vkusne dopĺňajúce priestory – necháte sa i vy inšpirovať?

Pozri aj: Chalupy na samote, kde vládne pokoj a ticho: Doprajte si oddych

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE